JAK DZIAŁAMY

„Wszystko, co osiągnięte tresurą, naciskiem, przemocą, jest nietrwałe, niepewne, zawodne.”

• Przyjmujemy dzieci od 8 miesiąca życia.
  • Pracujemy od 7:00 -17:00.
  • Prowadzimy zerówkę.
  • Jesteśmy przedszkolem integracyjnym.
  • Naszym mocnym punktem jest praca z dziećmi ze spektrum autyzmu
  • Prowadzimy kompleksową terapię dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi (psychologiczną, pedagogiczną w nurcie bliskościowym, SI, terapię ręki, dogoterapię, logopedię, Weronikę Sherborne, alpakoterapię, terapię naturą)
  • Oferujemy terapię dla klientów zewnętrznych (TUS, SI, terapia ręki, biofeedback, logopedia, alpakoterapia, trapia naturą, terapia psychologiczna i pedagogiczna w nurcie bliskościowym).

DLA RODZICÓW SZUKAJĄCYCH PRZEDSZKO ZE WZGLĘDU NA TRUDNOŚCI ROZWOJOWE SWOJEGO DZIECKA:

W naszym integracyjnym Wolnym Przedszkolu prowadzimy terapię w nurcie niedyrektywnym, bliskościowym. Podejście to bazuje na tym aby nawiązać z dzieckiem zaangażowany i głęboki kontakt. Zachowań, które dziecko prezentuje nie traktujemy jako trudności ale jako sygnały, które nam wysyła, uczymy się  je prawidłowo odczytywać i wychodzimy im naprzeciw. Rozpoznajemy emocje dziecka, to co wywołuje jego lęk i radość, co jest dla niego ważne a czego unika. Traktujemy każde dziecko z głębokim poszanowaniem, jako indywidualną jednostkę. Każde dziecko ma u nas specjalnie dobraną do jego potrzeb terapię. Jest to trudniejsza praca terapeutyczna ale przynosząca najlepsze korzyści. Założenia terapii niedyrektywnej są naszym zdaniem najbardziej zgodne z naturalnymi prawami uczenia się i rozwoju małych dzieci, zwłaszcza w sferze społeczno-emocjonalnej. Ma to szczególne znaczenie  dla dzieci z zaburzeniami kontaktu, relacji i więzi.

Nasze przedszkole to bezpieczna przystań dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Dzieci przebywają w przyjaznym środowisku, bez „przypiętej” łatki – staramy się określać naszych podopiecznych raczej cechami charakteru niż zaburzeniami rozwojowymi, mówimy: Ewa denerwuje się kiedy jest głośno i tego nie lubi tak jak Ty Tomku nie lubisz kiedy ktoś Ci wyrywa zabawkę – też wpadasz w złość, Antek głośno krzyczy bo ma taką potrzebę, każdy z nas ma nieraz potrzebę wypłakania się, wykrzyczenia lub tupania ze złości, Staś nie umie tak świetnie układać puzzli? Ale za to wygrywa wszystkie zawody sportowe… Każdy z nas jest inny, ma inne predyspozycje, cechy, talenty, czegoś innego się boi, z czym innym sobie nie radzi a w innych rzeczach jest najlepszy…tego uczymy naszych podopiecznych.

Dzieci są u nas w ramach oferty objęte indywidualną terapią psychologiczną, logopedyczną, integracji sensorycznej. Prowadzimy też innowacyjne zajęcia:  zielona terapia czyli zajęcia z naturą. Dzieci uczestniczą również w warsztatach umiejętności społecznych.

Każde dziecko ma wykonywaną regularnie raz w roku diagnozę funkcjonalną przez psychologa, która pomaga określić mocne i słabsze strony dziecka.

Jeśli jest taka potrzeba, dziecko ma przydzielonego tylko jemu asystenta cienia, osobę, która go wspiera w funkcjonowaniu w przedszkolu, przede wszystkim pomaga mu w odnalezieniu się w grupie rówieśników.

Jest u nas też dostępna terapia biofeedback (dodatkowo płatna).

Przywiązujemy uwagę do tego by  dzieci miały czas na zabawę swobodną, która jak udowadniają badania naukowe wpływa na rozwój mózgu, rozwój emocjonalny oraz rozwój procesów intelektualnych.

Cały zespół terapeutów i asystentów cieniów ściśle ze sobą współpracuje, pod nadzorem kierownika zespołu terapeutycznego.

Rodziców traktujemy jako partnerów w terapii, gdyż oni najlepiej znają swoje dzieci.  Ważne jest dla nas to co nam komunikują. Rodzice mają stały dostęp do psychologa w przedszkolu.

Zapraszamy dzieci:

• z autyzmem i zaburzeniami ze spektrum autyzmu
  • z zespołami genetycznymi
  • z opóźnieniem psychoruchowym
  • FASD poalkoholowe spektrum zaburzeń rozwoju

W ramach oferty:

• Terapia psychologiczna
  • Terapia logopedyczna
  • Terapia integracji sensorycznej
  • Zielona terapia czyli zajęcia z naturą
  • Trening umiejętności społecznych
  • Terapia biofeedback ( dodatkowo)
  • Diagnoza funkcjonalna
  • Asystent cień ( osobę, która wspiera dziecko w funkcjonowaniu w przedszkolu, przede wszystkim pomaga mu w odnalezieniu się w grupie rówieśników).

DLA RODZICÓW WYBIERAJĄCYCH PRZEDSZKOLE ZE WZGLEDU NA DIETĘ:

W naszym bliskościowym Wolnym Przedszkolu pomyśleliśmy też o dzieciach, które nie mogą uczęszczać do masowego przedszkola ze względu na dietę.

Niewiele placówek oferuje dostęp do każdej diety, a coraz więcej dzieci ma takie potrzeby.

Jako jedyne przedszkole na terenie Warszawy oferujemy dietę dla dzieci z celiakią, cukrzycą, menu bez glutenu, bez nabiału itp.

Posiadamy szkolenie z zakresu żywienia dzieci z cukrzycą oraz certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.